top of page

הבלוג

טיפים ורעיונות להורים

בורחים בצפון

אני לא אשכח את הפעם הראשונה שיצא לי להיות בחדר בריחה. זה היה במסגרת פעילות גיבוש של המחלקה בה עבדתי, בחדר הבריחה הראשון שנפתח באזור הצפון. חילקו אותנו שרירותית לקבוצות של 6 משתתפים: הקבוצה שלי כללה כמה אנשים שעד לאותו רגע בחיי לא יצא לי להחליף איתם יותר משלושה משפטים. לא כי היה לי משהו נגדם, אלא פשוט כי לא יצא לנו לעבוד ביחד. החוויה היתה מצויינת והשאירה לי טעם של עוד. וחוץ מזה שהיא השיגה את המטרה: חברי לקבוצה הפכו לפרטנרים החדשים להפסקות הקפה בעבודה. אחרי החוויה הזו, רציתי עוד. בתקופה ההיא רוב חבריי היו הורים לילדים צעירים בעצמם, ולארגן ערב יציאה משותף היה משימה לא קלה. גם לא כולם התלהבו להשתתף בכזו חוויה: אם כבר נפגשים – רוצים לקשקש ולהתעדכן, ולא לפתור חידות. אבל אל תדאגו, עד מהרה מצאתי את הפרטנרים המושלמים: המשפחה שלי!

סליחה רגע... מה זה חדר בריחה?

אם במקרה רק נחתתם מהמאדים, אני אבהיר שנייה על מה מדובר: חדר בריחה הוא סוג של פעילות שבה נועלים קבוצת משתתפים בחדר סגור, כשהמטרה: לפתור את האתגרים שמסתתרים בחדר ולצאת ממנו בתוך שעה. התפאורה בחדר תמיד תהיה סביב "סיפור המעשה" של החדר וכך גם החידות והמשימות בחדר. מה קורה אם לא מסתדרים? אל תדאגו, לא תישארו נעולים בפנים לנצח... בכל חדר בריחה יש מפעיל שניתן לפנות אליו כדי לקבל רמזים והכוונה. המפעיל גם יתערב ויעזור אם הוא יראה שאתם מבזבזים זמן יקר בכיוונים לא רלוונטיים. כי בסוף המטרה של כולם היא - להנות!

בחזרה לסיפור...

כבר בגיל 8 ו-10 הילדים שלי התלהבו מהאתגר שבחדר הבריחה, ואנחנו ניצלנו הזדמנויות: את חדר הבריחה הראשון שלנו כמשפחה עשינו כשביקרנו אצל הוריי במרכז. מצאתי חדר בריחה קרוב שמתאים למשפחה עם ילדים כשהוריי נשארו להשגיח על הקטן שהיה רק בן שנה וקצת. הילדים נדבקו מהר מאד בחיידק, ומאז אנחנו עושים חדר בריחה מספר פעמים בשנה. מדובר בתענוג לא זול, אבל יש לו כמה יתרונות: חדר בריחה מכריח את המשתתפים להתנתק מהטלפונים ומהאגו ולעבוד בשיתוף פעולה. אחרת אין אפשרות לעמוד בזמן במשימה. ברגעים כאלו אתה שוכח את הטרדות והמטלות היומיומיות והופך למשך שעה לדמות מתוך ספר או סרט. האלמנט של הגבלת הזמן מוסיף עניין ומבטיח חוויה מאתגרת ומהנה. כשמצליחים לעמוד במשימה ולצאת בזמן - הסיפוק הוא אדיר!

שכנעת אותנו. רוצים גם. מה עושים עכשיו?

הנה כמה טיפים להיערכות לבילוי משפחתי בחדר בריחה: ​

 • חפשו חדר שמוגדר כ"מתאים לבילוי משפחתי", כלומר – לא מפחיד וברמת קושי קלה, וכמובן – שיש עליו המלצות. גם אם אתם תותחים בפתרון אתגרים, כשאתם עם ילדים העדיפו חדר קל. בטח אם זו הפעם הראשונה שלהם. זכרו שהמטרה היא ליהנות, ותחושת ההצלחה היא חלק גדול מזה.

 • יש חדרים שבהם ניתן להתאים את רמת הקושי של החידות לרמת הניסיון של המשתתפים: קל, בינוני או קשה. בקשו מהמארגנים שיסדרו לכם את החדר ברמת קושי שמתאימה לילדים.

 • אם הילדים שלכם ממש צעירים ולא יכולים לפתור בעצמם את רוב האתגרים, תנו להם תפקידים אחרים: להחזיק את מכשיר הקשר (אם יש כזה), להזין את הקוד שמצאתם למנעול, לסובב את המפתח וכו'.

 • כשאתם כבר בחדר, עודדו את הילדים לציין בפניכם דברים שנראים להם מוזרים או לא מתאימים לסביבה: אולי זה הרמז הבא באתגר! אלמנט מוזר בתמונה, ציור מעניין על הקיר, מגנט שמשובץ במקום לא צפוי, מעטפה שהוחבאה מתחת למשהו. לפעמים לילדים קל יותר להבחין בזה כי נקודת המבט שלהם שונה משלנו, המבוגרים. זה יעזור גם להם להרגיש שהם שותפים בפתרון האתגר.

 • הזמינו את חדר הבריחה לשעה שבה הילדים שלכם עירניים ואנרגטיים. רוב חדרי הבריחה פועלים מהבוקר ועד השעות הקטנות של הלילה, ופתוחים גם בסופי שבוע.

לקראת חופשת הפסח ארגנתי לכם כאן שלוש המלצות לפעילויות חדרי בריחה באזור הצפון.

גילוי נאות: בכל הפעילויות הללו השתתפתי באופן אישי ונהניתי ולכן אני יכולה להמליץ עליהן בלב שלם. עבור כל אחת מהפעילויות צירפתי פרטים ליצירת קשר ו... הטבה לקוראי הפוסט! תבדקו - שווה. אז מה יש לנו? הג'וב היווני, סיטי קווסט חיפה והאוצר האבוד.

קדימה... מתחילים!

 

הג'וב היווני – חדר בריחה בחיפה

נתחיל מהסוף - הנה כל הפרטים:

 • כתובת: הג'וב היווני – רחוב ח'ורי 2 חיפה (מגדל הנביאים), קומה 6.

 • הזמנת מקום דרך האתר:http://www.logic-escape.com או בטלפון: 054-3187557 רוצים הנחה? כתבו בהערות שהגעתם דרך האתר שלי או הדפיסו את הקופון הזה (בתוקף עד 30.6.19).

 • מתאים ל-2 עד 9 משתתפים, ניתן להתאים את רמת הקושי של החדר לנסיון שלכם.

 • נגיש לנכים ולכיבדי שמיעה.

 • קל להגיע בתחבורה ציבורית.

 • מתאים גם לאנשים שאינם דוברים עברית.

החוויה שלי:

זהו באמת אחד מהחדרים היפים והמושקעים שיצא לי להיות בהם. והמדהים בכל העניין הוא שאביטל, הבעלים של החדר, ובן זוגה – הכינו את הכל בעצמם!

החידות והאתגרים בחדר היו מגוונים, מפתיעים ומקוריים. אני אמנם ביקרתי כחלק מקבוצת בלוגרים, אבל הוא בהחלט מתאים גם למשפחות עם ילדים, פשוט תבקשו להתאים את החדר לרמת המשתתפים.

החדר עצמו נגיש באופן מלא לנכים ולכיבדי שמיעה. וגם קל להגיע אליו בתחבורה ציבורית - יש תחנת כרמלית ממש בתוך הבניין - לילדים זה אטרקציה מדהימה... :-)

סיפור הרקע של חדר הבריחה:

אוצר זהב שצריך לאתר ולגנוב בזמן שאתם מבלים בחופשה ביוון. המקום מעוצב בהתאם לסיפור, ואפילו הרמנו כוסית אוזו לפני שהתחלנו :-).

בתמונה משמאל לימין: אביטל - הבעלים של "הג'וב היווני", אני, לילך ממשחקים עם לילך, ליאור מקינדרלנד ולמטה גלית משיעמום הוא בחירה. כל האתרים רלוונטיים להורים ואני ממליצה להציץ בהם!

בנוסף לחדר עצמו, המתחם כולל גם חלל מרווח נוסף שבו קיימת ערכת קריוקי, משחקי קופסה ומקום לשולחן וכיבוד. החלל הזה מאפשר לארח קבוצה של ילדים או מבוגרים, בשילוב משחק בחדר בריחה (או בלי קשר למשחק).

 

סיטי קווסט חיפה – פעילות בריחה בעיר התחתית בחיפה

נתחיל מהסוף - הנה כל הפרטים:

 • כתובת: סיטי קווסט חיפה – רחוב הבנקים 8 חיפה.

 • הזמנת מקום דרך האתר: https://www.city-quest-haifa.com או בטלפון: 04-8558025 רוצים הנחה? כתבו בהערות שהגעתם דרך האתר שלי או הדפיסו את הקופון הזה (בתוקף עד 31.8.19).

 • כל קבוצה יכולה להכיל 2 עד 6 משתתפים, ניתן להתאים את רמת הקושי של הפעילות לניסיון שלכם.

 • ניתן להגיע גם בקבוצה גדולה יותר ולעשות את הפעילות כתחרות בין הקבוצות.

 • קל להגיע בתחבורה ציבורית.

 • מתאים גם לאנשים שאינם דוברים עברית.

החוויה שלי:

אם כבר יוצא לכם לבקר בחיפה, נצלו את ההזדמנות להסתובב קצת ולספוג את האווירה של העיר. בשנים האחרונות האזור של עיר תחתית עבר שיפוץ רציני: כיום יש שם מדרחוב יפיפה עם חנויות בוטיק, מאפיות ובתי אוכל, כשברקע הבניינים של החלק הוותיק של העיר חיפה שעברו שימור. במקום הנהדר הזה תוכלו למצוא את סיטי-קווסט חיפה, שמציע דרך נהדרת להפוך את הסיור הזה ליותר חוויתי ומרגש.

הפעילות נקראת "החותם האחרון" ומתנהלת בדומה לחדר בריחה, אך בהבדל אחד: את האתגרים פותרים תוך כדי הסתובבות בעיר ומעבר בין תחנות שונות, ולא בחדר סגור. ככה גם נהנים מנופי העיר וסופגים קצת ויטמין D... :-) הפעילות בקבוצה של 3-6 אנשים, כאשר כל קבוצה מקבלת טאבלט ותיק עם אביזרים שצריך להיעזר בהם לפתרון האתגרים. אה, ואם אתם קבוצה יותר גדולה של אנשים...? עוד יותר טוב! כי אז תתחלקו למספר קבוצות ותעשו בניכם תחרות. יש 3 מסלולים שונים וכולם יכולים לבצע את הפעילות במקביל.


סיפור הרקע של חדר הבריחה:

חברת תרופות מרושעת מנסה לשחזר וירוס עתיק כדי לזרוע מגיפה נוראית בעולם. רק אנחנו יכולים לעצור אותה אם נצליח לאסוף חלקים של חותם סודי שפוזרו ברחבי העיר. החותם מכיל מידע שמאפשר להכין נוגדן שיעצור את הווירוס הקטלני.

אופס, כבר מזמן לא הצלתי את העולם... :-)

כל הפעילות אורכת כשעה עד שעה וחצי. אל תעשו את הטעות שאני עשיתי: קחו ארנק. הפעילות הגופנית וריחות המסעדות שמסביב מזמינים נשנוש והיצע יש בשפע באזור... וזה גם נחמד לפעמים לעשות איזו הפסקה קטנה, בעיקר אם בפעילות משתתפים ילדים.

האמצעי המרכזי בפעילות הוא מחשב הטאבלט שבו נעזרים כמפת ניווט ומקבלים דרכו את ההנחיות למשימות. במקרה של משפחה, המבוגר האחראי יצטרך להיות אחראי על הטאבלט ותפעולו, אבל הילדים יכולים לעזור בפתרון החידות ובעיקר בחיפוש אחרי האלמנטים השונים שמפוזרים בעיר: שלטים, כתבי סתר, ציורי קיר או קישוטי בניין. הכל חלק מהתעלומה. חלק גדול מהמשימות נעשה בשיתוף פעולה עם עסקים קטנים באזור ומשולבות בהן טכנולוגיות מדליקות כמו מציאות רבודה. הפעילות מתאימה לקבוצות של מבוגרים, נוער וגם למשפחות: במקרה הזה ניתן לבקש להתאים את החידות לרמת קושי קלה יותר.

במתחם של סיטי-קווסט חיפה יש חלל מרווח שמאפשר לארח קבוצה גדולה של אנשים. מי שמתעניין יוכל ליהנות בהמשך ממצגת על ההיסטוריה של חיפה שמעביר דדי, הבעלים של המקום וחיפאי גאה. והנה הוא בתמונה מתוך "חדר התדריכים":

 

האוצר האבוד – חדר בריחה בנהריה

נתחיל מהסוף - הנה כל הפרטים:

 • כתובת: האוצר האבוד – רחוב לוחמי הגטאות 34, נהריה.

 • הזמנת מקום דרך האתר או בטלפון: 053-6656650​ רוצים הטבה? כתבו בהערות שהגעתם דרך האתר שלי או הדפיסו את הקופון הזה (בתוקף עד 31.8.19).

החוויה שלי:

חדרי בריחה יש בכל הארץ, אפילו בצפון הרחוק ובפריפריה. חברת "מיינד אטאק" מחזיקה מספר חדרי בריחה באזור הקריות והצפון שמתאימים למשפחות. בעבר יצא לי לעשות את אחד מחדרי הבריחה שלהם עם המשפחה וזכרתי אותו לטובה. לכן ההמלצה האחרונה והחביבה שלי היא על חדר הבריחה "האוצר האבוד" בנהריה. זה מתאים בול לפסח, כי בחדר הזה תצטרכו למצוא את האוצר האבוד שחבוי בפירמידה עתיקה! החדר קל יחסית ומתאים למשפחות עם ילדים: לא מפחיד, מספר חלקים עם חידות מעניינות, וכיאה לפירמידה עתיקה - הרבה חול וקורי עכביש... אנחנו נהנינו.

 

לסיכום - חדר בריחה זו חוויה משפחתית נהדרת. ואם ניצלתם את אחת מההמלצות פה (ואת ההטבות) - הרווח כולו שלכם, כי אלו בדיוק החוויות שזוכרים להרבה זמן.

חג שמח וכשר ותיהנו בחופשה :-)

Comments


| נהנים מהתכנים בבלוג?

הרשמו עכשיו לניוזלטר וקבלו מתנה: קובץ פעילויות קלילות לבית להדפסה שיגרמו להם לתרגל קריאה בכיף!

חיפוש לפי תגיות

פוסטים אחרונים

bottom of page