הבלוג

טיפים ורעיונות להורים

בורחים בצפון

אני לא אשכח את הפעם הראשונה שיצא לי להיות בחדר בריחה. זה היה במסגרת פעילות גיבוש של המחלקה בה עבדתי, בחדר הבריחה הראשון שנפתח באזור הצפון. חילקו אותנו שרירותית לקבוצות של 6 משתתפים: הקבוצה שלי כללה כמה אנשים שעד לאותו רגע בחיי לא יצא לי להחליף איתם יותר משלושה משפטים. לא כי היה לי משהו נגדם, אלא פשוט כי לא יצא לנו לעבוד ביחד. החוויה היתה מצויינת והשאירה לי טעם של עוד. וחוץ מזה שהיא השיגה את המטרה: חברי לקבוצה הפכו לפרטנרים החדשים להפסקות הקפה בעבודה. אחרי החוויה הזו, רציתי עוד. בתקופה ההיא רוב חבריי היו הורים לילדים צעירים בעצמם, ולארגן ערב יציאה משותף היה משימה לא קלה. גם לא כולם התלהבו להשתתף בכזו חוויה: אם כבר נפגשים – רוצים לקשקש ולהתעדכן, ולא לפתור חידות. אבל אל תדאגו, עד מהרה מצאתי את הפרטנרים המושלמים: המשפחה שלי!

סליחה רגע... מה זה חדר בריחה?

אם במקרה רק נחתתם מהמאדים, אני אבהיר שנייה על מה מדובר: חדר בריחה הוא סוג של פעילות שבה נועלים קבוצת משתתפים בחדר סגור, כשהמטרה: לפתור את האתגרים שמסתתרים בחדר ולצאת ממנו בתוך שעה. התפאורה בחדר תמיד תהיה סביב "סיפור המעשה" של החדר וכך גם החידות והמשימות בחדר. מה קורה אם לא מסתדרים? אל תדאגו, לא תישארו נעולים בפנים לנצח... בכל חדר בריחה יש מפעיל שניתן לפנות אליו כדי לקבל רמזים והכוונה. המפעיל גם יתערב ויעזור אם הוא יראה שאתם מבזבזים זמן יקר בכיוונים לא רלוונטיים. כי בסוף המטרה של כולם היא - להנות!

בחזרה לסיפור...

כבר בגיל 8 ו-10 הילדים שלי התלהבו מהאתגר שבחדר הבריחה, ואנחנו ניצלנו הזדמנויות: את חדר הבריחה הראשון שלנו כמשפחה עשינו כשביקרנו אצל הוריי במרכז. מצאתי חדר בריחה קרוב שמתאים למשפחה עם ילדים כשהוריי נשארו להשגיח על הקטן שהיה רק בן שנה וקצת. הילדים נדבקו מהר מאד בחיידק, ומאז אנחנו עושים חדר בריחה מספר פעמים בשנה. מדובר בתענוג לא זול, אבל יש לו כמה יתרונות: חדר בריחה מכריח את המשתתפים להתנתק מהטלפונים ומהאגו ולעבוד בשיתוף פעולה. אחרת אין אפשרות לעמוד בזמן במשימה. ברגעים כאלו אתה שוכח את הטרדות והמטלות היומיומיות והופך למשך שעה לדמות מתוך ספר או סרט. האלמנט של הגבלת הזמן מוסיף עניין ומבטיח חוויה מאתגרת ומהנה. כשמצליחים לעמוד במשימה ולצאת בזמן - הסיפוק הוא אדיר!

שכנעת אותנו. רוצים גם. מה עושים עכשיו?

הנה כמה טיפים להיערכות לבילוי משפחתי בחדר בריחה:

 • חפשו חדר שמוגדר כ"מתאים לבילוי משפחתי", כלומר – לא מפחיד וברמת קושי קלה, וכמובן – שיש עליו המלצות. גם אם אתם תותחים בפתרון אתגרים, כשאתם עם ילדים העדיפו חדר קל. בטח אם זו הפעם הראשונה שלהם. זכרו שהמטרה היא ליהנות, ותחושת ההצלחה היא חלק גדול מזה.

 • יש חדרים שבהם ניתן להתאים את רמת הקושי של החידות לרמת הניסיון של המשתתפים: קל, בינוני או קשה. בקשו מהמארגנים שיסדרו לכם את החדר ברמת קושי שמתאימה לילדים.

 • אם הילדים שלכם ממש צעירים ולא יכולים לפתור בעצמם את רוב האתגרים, תנו להם תפקידים אחרים: להחזיק את מכשיר הקשר (אם יש כזה), להזין את הקוד שמצאתם למנעול, לסובב את המפתח וכו'.

 • כשאתם כבר בחדר, עודדו את הילדים לציין בפניכם דברים שנראים להם מוזרים או לא מתאימים לסביבה: אולי זה הרמז הבא באתגר! אלמנט מוזר בתמונה, ציור מעניין על הקיר, מגנט שמשובץ במקום לא צפוי, מעטפה שהוחבאה מתחת למשהו. לפעמים לילדים קל יותר להבחין בזה כי נקודת המבט שלהם שונה משלנו, המבוגרים. זה יעזור גם להם להרגיש שהם שותפים בפתרון האתגר.

 • הזמינו את חדר הבריחה לשעה שבה הילדים שלכם עירניים ואנרגטיים. רוב חדרי הבריחה פועלים מהבוקר ועד השעות הקטנות של הלילה, ופתוחים גם בסופי שבוע.

לקראת חופשת הפסח ארגנתי לכם כאן שלוש המלצות לפעילויות חדרי בריחה באזור הצפון.

גילוי נאות: בכל הפעילויות הללו השתתפתי באופן אישי ונהניתי ולכן אני יכולה להמליץ עליהן בלב שלם. עבור כל אחת מהפעילויות צירפתי פרטים ליצירת קשר ו... הטבה לקוראי הפוסט! תבדקו - שווה. אז מה יש לנו? הג'וב היווני, סיטי קווסט חיפה והאוצר האבוד.

קדימה... מתחילים!

הג'וב היווני – חדר בריחה בחיפה

נתחיל מהסוף - הנה כל הפרטים:

 • כתובת: הג'וב היווני – רחוב ח'ורי 2 חיפה (מגדל הנביאים), קומה 6.

 • הזמנת מקום דרך האתר:http://www.logic-escape.com או בטלפון: 054-3187557 רוצים הנחה? כתבו בהערות שהגעתם דרך האתר שלי או הדפיסו את הקופון הזה (בתוקף עד 30.6.19).

 • מתאים ל-2 עד 9 משתתפים, ניתן להתאים את רמת הקושי של החדר לנסיון שלכם.

 • נגיש לנכים ולכיבדי שמיעה.

 • קל להגיע בתחבורה ציבורית.

 • מתאים גם לאנשים שאינם דוברים עברית.

החוויה שלי:

זהו באמת אחד מהחדרים היפים והמושקעים שיצא לי להיות בהם. והמדהים בכל העניין הוא שאביטל, הבעלים של החדר, ובן זוגה – הכינו את הכל בעצמם!

החידות והאתגרים בחדר היו מגוונים, מפתיעים ומקוריים. אני אמנם ביקרתי כחלק מקבוצת בלוגרים, אבל הוא בהחלט מתאים גם למשפחות עם ילדים, פשוט תבקשו להתאים את החדר לרמת המשתתפים.

החדר עצמו נגיש באופן מלא לנכים ולכיבדי שמיעה. וגם קל להגיע אליו בתחבורה ציבורית - יש תחנת כרמלית ממש בתוך הבניין - לילדים זה אטרקציה מדהימה... :-)

סיפור הרקע של חדר הבריחה:

אוצר זהב שצריך לאתר ולגנוב בזמן שאתם מבלים בחופשה ביוון. המקום מעוצב בהתאם לסיפור, ואפילו הרמנו כוסית אוזו לפני שהתחלנו :-).

בתמונה משמאל לימין: אביטל - הבעלים של "הג'וב היווני", אני, לילך ממשחקים עם לילך, ליאור מקינדרלנד ולמטה גלית משיעמום הוא בחירה. כל האתרים רלוונטיים להורים ואני ממליצה להציץ בהם!

בנוסף לחדר עצמו, המתחם כולל גם חלל מרווח נוסף שבו קיימת ערכת קריוקי, משחקי קופסה ומקום לשולחן וכיבוד. החלל הזה מאפשר לארח קבוצה של ילדים או מבוגרים, בשילוב משחק בחדר בריחה (או בלי קשר למשחק).

סיטי קווסט חיפה – פעילות בריחה בעיר התחתית בחיפה

נתחיל מהסוף - הנה כל הפרטים:

 • כתובת: סיטי קווסט חיפה – רחוב הבנקים 8 חיפה.

 • הזמנת מקום דרך האתר: https://www.city-quest-haifa.com או בטלפון: 04-8558025 רוצים הנחה? כתבו בהערות שהגעתם דרך האתר שלי או הדפיסו את הקופון הזה (בתוקף עד 31.8.19).

 • כל קבוצה יכולה להכיל 2 עד 6 משתתפים, ניתן להתאים את רמת הקושי של הפעילות לניסיון שלכם.

 • ניתן להגיע גם בקבוצה גדולה יותר ולעשות את הפעילות כתחרות בין הקבוצות.

 • קל להגיע בתחבורה ציבורית.