top of page

הבלוג

טיפים ורעיונות להורים

איך *לא* בנינו סוכה

תקופת קורונה - סגר מס' 2.

כבר לא מתרגשת, לא נלחצת, רק מתבאסת בשקט.

יום לפני ערב החג הגננת מאחלת לכל הקטנטנים "חג שמח" דרך הזום. יום לפני זה היא ביקשה מהילדים להכין יצירה של סוכה ולהראות לה. לבן ה-5 שלי כבר היתה סוכה מוכנה, כי כמה ימים קודם לכן נתתי לו להתנסות במשחק ה"חפש את המטמון לסוכות", ויצירת הפאר שלו עדיין תלויה על המקרר.

הוא מכוון אותה בגאווה למצלמת המחשב, הגננת מפרגנת.

בשנים קודמות, כשהילדים הגדולים שלנו היו יותר קטנים, בעלי היה בונה סוכה מקרשים, ממש כמו בשיר: "פטיש מסמר ניקח מהר...". הילדים היו עוזרים, מתלהבים. אבל לפני שנתיים האמצעית ביקשה שהוא יבנה לה "בית עץ" בגינה. ומכיוון שהוא וגם הילדים כבר מיצו את עניין בניית הסוכה, הקרשים הפכו לבית עץ לתפארת, שמקשט לנו את הגינה.

היתה לנו תוכנית לרכוש סוכה כזו שמרכיבים עם מוטות ממתכת, אבל לא יצא. ואז הוריי הציעו לנו את הסוכה שלהם, ותכננו לקחת אותה - אבל לא יצא. וככה יצא בסוף - שהשנה לא היתה סוכה. והאמת - גם לא היה חשק לבנות סוכה. הרי גם ככה בגלל המצב אי אפשר לארח בה אף אחד...

נחזור לגננת.

הסתיימה פגישת ה"זום" של הגן, אבל הילד נותר עם חשק לסוכה.

הסברנו לו שאין מצב. "אבל אולי נכין קישוטים ונתלה בבית העץ"? הצעתי. ואללה, הילד זרם איתי. וכך מצאתי את עצמי אחרי ארוחת החג, מוציאה את חומרי היצירה שקניתי עוד בסגר הראשון :-) והכנו קישוטים בקלי קלות. תכלס' כל מה שהיינו צריכים זה כמה דפים צבעוניים, מספריים ושדכן חזק.

הנה הקישוטים שהכנו ביחד:

והנה ה"סוכה" שלנו:

שרשרת עיגולים סטנדרטית אני מניחה שגם אתם יודעים להכין. עבור כל שאר הקישוטים - צירפתי לפוסט את "המתכונים" שמצאתי ברשת. תהנו!

שרשרת קפיץ

קפיצי נייר זה משהו שלמדתי להכין עוד בתור ילדה. מחברים שתי רצועות נייר כשהן מאונכות זו לזו ומקפלים אחת אחרי השניה. כשהרצועות מגיעות לסופן פשוט מחברים לכל רצועת נייר רצועה נוספת שתמשיך את הקפיץ. אנחנו השתמשנו בניירות צבעוניים וחיברנו את הרצועות זו לזו באמצעות שדכן.

לא יודעים איך מכינים קפיץ נייר? הנה סרטון שמראה את התהליך:

שרשרת לבבות

זה ממש ממש קל ויוצא מאד חמוד. אנחנו חיברנו את שני הקצוות ויצרנו קישוט עגול לתלייה אבל אפשר גם להשתמש בזה כשרשרת. הנה סרטון ההדרכה:

מניפה עגולה לתלייה

לימדתי את הבן שלי לחתוך את המניפה בעצמו. בהתחלה הוא התקשה קצת לחתוך את כל העובי הזה, אבל הדגמתי לו איך חותכים בכל פעם עוד קצת ופותחים את המספריים. בסופו של דבר הוא קלט את הרעיון והיה מאד גאה בתוצאה. והאמת שיש לו סיבה טובה - זה נראה מאד מרשים.

הנה סרטון קצר שמסביר בדיוק איך להכין:

זהו, מקווה שהצטיידתם בכמה רעיונות, עכשיו קדימה ליישם.

ומה אם גם לכם אין סוכה לקשט?

קשטו את המרפסת, את חדר הילדים, את הסלון או אלתרו אוהל במטבח וקשטו אותו. אה! ואתם יכולים גם להוריד את משחק ה"חפש את המטמון לסוכות" ואז תהיה לכם סוכה נהדרת! ;-)

העיקר להיכנס לאווירת החג! :-)

אשמח לקבל פידבקים ותמונות מיצירות הפאר שלכם :-) חג שמח ותהיו בריאים!

פוסטים קשורים

הצג הכול

Comments


| נהנים מהתכנים בבלוג?

הרשמו עכשיו לניוזלטר וקבלו מתנה: קובץ פעילויות קלילות לבית להדפסה שיגרמו להם לתרגל קריאה בכיף!

חיפוש לפי תגיות

פוסטים אחרונים

bottom of page