top of page

הבלוג

טיפים ורעיונות להורים

פשוט להגיד תודה

ככה התנהל יום שישי האחרון אצלינו בבית:

8:00 - בן ה-15 (מסיים כיתה ט') מודיע שהיום לא בא לו ללכת לבית הספר. אנחנו מתווכחים קצת אבל בסוף זורמים איתו.

12:00 - הילד מודיע ששלחו לו הודעת וואטסאפ שאחת התלמידות בבית הספר אובחנה כחולת קורונה ולכן בית הספר ייסגר לאלתר.

13:20 - מקבלים הודעה דומה בקבוצת הוואטסאפ של ההורים.

14:00 - הילד מודיע שמדובר בתלמידת כיתה ח' ושהחליטו ששכבת ט' ממשיכים ללמוד כרגיל.

19:00 - מקבלים הודעה בקבוצת הוואטסאפ של הגן (!) על כך ששנת הלימודים לא תוארך... כלומר: החופש הגדול מתחיל ביום שבת שלמחרת.

אנחנו: מותשים.

הילד: מבסוט :-)

באמת שנה די משוגעת היתה השנה הזו.

ובפרט לצוותים החינוכיים בבתי הספר. אם אי פעם היתה לי מחשבה לעבור לתחום החינוך (ובאמת היתה לי פעם מחשבה כזו) השנה הזו שכנעה אותי לחלוטין לוותר על הכיוון הזה. בשנים האחרונות הכרתי המון אנשים מדהימים מתחום החינוך, שיוזמים ועושים ונותנים מעצמם ומשפיעים על המערכת לטובה מבפנים. ולמדתי שלהיות מורה, ובפרט מורה מחנך, זה מקצוע שצריך בשבילו הרבה תשוקה. התגמול הכספי הוא מעליב, והמערכת גם היא לרוב נוקשה ולא מפרגנת. אז מי שמחזיק מעמד בזה הם האנשים שנהנים מהעבודה עם הילדים ושמקבלים סיפוק מההצלחות הקטנות שלהם.

לכן השנה אני חושבת שזה חשוב, השנה אפילו יותר מבשנים רגילות, להגיד תודה לאותם אנשים שמחנכים את ילדינו, ובפרט לאותם אלו שבאמת ניכר שהשקיעו מאמץ ואהבה. לטובת העניין הקדשתי את הפוסט הזה להכנת ברכה מעוצבת שאפשר להכין לבד בבית, עם הילדים (או בלעדיהם :-)). ואם אתם לא מרגישים יצירתיים מדי, תוכלו להשאיר כאן פרטים ולקבל במתנה למייל קובץ חינמי עם ברכה מעוצבת שכבר הכנתי בשבילכם. עשר דקות עבודה וגם לכם יש ברכה מקסימה למורה האהובה או לגננת הנהדרת.

אז מה צריך בשביל זה?

  • שני דפי A4.

  • דף A4 נוסף, רצוי מבריסטול צבעוני (אם אין, אפשר גם להסתפק בדף רגיל).

  • מספריים ודבק סטיק.

  • כלי כתיבה.

איך מכינים?

אני אתחיל בקרדיט: את ההשראה לכרטיס הברכה קיבלתי מהפוסט הזה בדף המקסים של שירשורים, שבו תוכלו למצוא רעיון לברכת יום הולדת מאויירת בסגנון דומה.

  • מתחילים מלקפל את אחד מהדפים באמצע, כך שהוא מחולק לאורך לשני חצאים. על אחד מהחצאים, קרוב לקו הקיפול, מציירים דשא ופרחים (או שאפשר להדפיס את הקובץ שהכנתי, שם הציור כבר קיים).

  • לאחר מכן מסמנים שני זוגות של קווים מאונכים קרוב למרכז הדף. מקפלים את הדף שוב וגוזרים שני חריצים. שימו לב שאתם גוזרים את שני החריצים באותו האורך בדיוק.

  • על דף נפרד יש לצייר ענן גשם קטן, ולרשום בתוכו "תודה שעזרת לי לפרוח". גוזרים מסביב לענן ומורחים דבק על החלק התחתון (הלבן) של החריצים. מדביקים את הענן לחריצים.

  • לבסוף, כותבים את הברכה על גבי הדף בחלקים שנותרו לבנים. מורחים דבק על החלק האחורי של הכרטיס ומדביקים אותו לבריסטול הצבעוני. באתר "מהלב" מצאתי המון ניסוחים מוצלחים.

  • סיימנו! אפשר לצרף לברכה גם עציץ קטן, או מארז של "חידות מתגרדות למורים" או משהו שאתם תהנו להכין בעצמכם. :-) ככה זה אמור להיראות בסוף:


אם הכנתם את הברכה לפי ההוראות שלי אשמח שתשתפו אותי בתוצאות. ואני מזכירה שכאן ניתן למצוא קובץ עם הגרסה להדפסה בחינם.

מקווה ששנת הלימודים הבאה תהיה יותר "שגרתית" :-)

Comments


| נהנים מהתכנים בבלוג?

הרשמו עכשיו לניוזלטר וקבלו מתנה: קובץ פעילויות קלילות לבית להדפסה שיגרמו להם לתרגל קריאה בכיף!

חיפוש לפי תגיות

פוסטים אחרונים

bottom of page