top of page

הבלוג

טיפים ורעיונות להורים

אחלה פעילות - חידון Kahoot!

אומרים שהדרך הכי טובה ללמוד משהו, היא ללמד אותו לאחרים.

והשבוע קיבלתי את הפידבק הזה שהמיס אותי לחלוטין... :-)

וואטסאפ מפרגן על חידות מתגרדות

אחרי שהתאוששתי ;-) אמרתי לעצמי, שבאמת-באמת הגיע הזמן לכתוב פוסט על קָהוּט.

אז קבלו פוסט הדרכה להורים-לא-מעודכנים שלא יודעים מה זה Kahoot! ואיך מכינים כזה! ומי שישרוד עד סוף הפוסט (כי זה הולך להיות טיפה ארוך מהרגיל) יקבל רעיון מגניב לפעילות כיתתית שאפשר לארגן בלי מאמץ!

מתאים?

יאללה התחלנו ;-)

מה זה בכלל Kahoot?

נעליים משקית ניילון

קהוט! (או בשמו המדוייק - Kahoot!) הוא חידון קבוצתי שמשתמש בסמארטפון.

עבור ילדים בגיל שכבר יש לרובם סמארטפונים משלהם, זה פשוט קלאסי לפעילות כיתתית.

הרעיון הוא כזה: מכינים מראש חידון עם שאלות אמריקאיות באתר Kahoot! (תיכף נראה איך עושים את זה – קלי קלות). החידון מוצג על מסך מרכזי בכיתה, וכל ילד בוחר תשובה דרך האפליקציה שנמצאת בטלפון שלו. בתום הזמן הקצוב לשאלה, מגלים איזו תשובה נבחרה ע"י הרוב, מהי התשובה הנכונה, מי ענו נכון והשמחה גדולה...

אפשר לשלב מצגת וחידון בנושא מסוים, והנה לכם למידה בדרך כיפית וחווייתית.

שלב ראשון – נרשמים לאתר

 • תקלידו create a kahoot בגוגל, או פשוט הקליקו על הלינק הזה.

 • כדי להכין חידון צריך לפתוח חשבון באתר. תלחצו על האופציה sign in או שתיכנסו דרך חשבון הגוגל שלכם (מה שיותר נוח לכם). בשלב הבא תתבקשו לבחור "איך אתם רוצים להשתמש" באתר Kahoot!.

 • תבחרו באופציה של מורה או סטודנט, כי הן חינמיות.

 • סיימו למלא את טופס ההרשמה שיופיע ולחצו על הכפתור "Join Kahoot!" ואתם בפנים.


מסך כניסה לאתר קהוט

שלב שני – תנו לילד/ה שלכם ליצור את החידון

 • לחצו על הכפתור Create שנמצא בפינה הימנית למעלה, ובחרו את האופציה Quiz.

 • קודם כל תצטרכו לתת כותרת לחידון, ואפשר גם להוסיף תמונה ותיאור. בתפריט שבמרכז תצטרכו לבחור: מי יכול לראות את החידון (כולם), באיזו שפה החידון (ככל הנראה עברית) ולאיזה קהל זה מיועד (בית ספר). לאחר שתסיימו למלא את הפרטים הללו (את כל השאר לא חייבים) לחצו על הכפתור בפינה הימנית עליונה. אל תדאגו, אם שכחתם משהו או גיליתם שגיאה, אפשר לערוך את זה גם בהמשך.

 • עכשיו מתחילים להזין את השאלות (אין הגבלה על הכמות).

סימן פלוס להוספת שאלה

 • לחיצה על כפתור ה"פלוס" הסגול תגרום לפתיחת טופס שאלה:

 • בטופס מזינים את השאלה ועוד 4 תשובות אפשריות. ליד התשובה הנכונה מסמנים "וי". לכל שאלה אפשר להוסיף גם תמונה שמייצגת אותה.

 • סיימתם להזין את השאלה? לחצו על הכפתור "Next" בפינה הימנית העליונה.

טופס שאלה
 • המשיכו להזין את כל השאלות שהוכנו לחידון. בכל שלב ניתן לחזור ולערוך את השאלות או את דף הכותרת. כשהשאלון מבחינתכם מוכן - לחצו על "Save" בפינה הימנית עליונה. יופיע מסך ובו הקישור לחידון.


שלב אחרון – מתחילים לשחק!

המשחק מוצג על שני סוגי מסכים: (1) מסך מרכזי ובו מוצגות השאלות דרך האתר, ו-(2) מסכי הסמאטרפונים של השחקנים ובהם בוחרים את התשובות, דרך האפליקציה.

כדי להפעיל את החידון על המסך המרכזי יש להיכנס ללינק של החידון (אם יש לנו אותו) או להיכנס לחשבון שלנו ולמצוא אותו שם. במסך שמופיע לוחצים על Play ולאחר מכן בוחרים באופציה הימנית "Team Mode."

מסך כניסה למשחק

בשלב זה יופיע קוד בן 6 ספרות שבאמצעותו אפשר להתחבר למשחק. המשתתפים צריכים להזין את הקוד לאפליקציה בטלפונים שלהם ויתחברו, ואז שמותיהם יופיעו על המסך.

כשכל המשתתפים מחוברים לחידון דרך האפליקציה מפעילים את החידון ו... התחרות מתחילה! מי ינצח? כולם!!! כי כולם לומדים מהחוויה :-)


קיצור דרך

​אם אתם מורים או הורים, ואין לכם אנרגיות או זמן להכין חידון – יש לי חדשות טובות!

אתם לא חייבים!

כל החידונים הציבוריים שמורים במערכת ואתם יכולים להיכנס ל"ספרייה" ולבחור חידון מוכן.

אפילו בעברית.

איך עושים את זה?

בתפריט שמצד שמאל לוחצים על המילה "Discover", שתגרום לפתיחת המאגר. תוכלו לרשום מילה או נושא בשורת החיפוש ותקבלו את כל החידונים שקיימים כבר בנושא. מגניב!

כמה טיפים למי שרוצה לעזור לילד שלו להעביר כזו פעילות בכיתה:

 • כדאי לשלוח הודעה להורי הכיתה יום לפני הפעילות, כדי שכל הורה יוודא שהילד/ה שלו מגיעים לבית הספר עם הטלפון במצב טעון ועם אפליקציית Kahoot! מותקנת עליו.

 • כדי להתחיל את החידון צריך ללחוץ על הקישור (אפשר לשלוח אותו מראש למורה), או להיכנס לחשבון שלכם ולמצוא אותו תחת הלשונית "kahoots" בתפריט בפינה השמאלי עליונה (אפשר לרשום על פתק את שם המשתמש והסיסמא).

 • כדי להכין פעילות שתימשך כל השיעור ניתן לשלב את החידון עם מצגת. אם החידון קצר מאד אפשר להוסיף לפעילות גם דפי תפזורת או תשבץ, פעילות בתנועה או כל רעיון אחר שעולה לכם.

הגענו לסוף...

והבטחתי רעיון לפעילות כיתתית, לא שכחתי.

אז... הכנתי חידון Kahoot! בנושא "מסביב לעולם" עם 15 שאלות מתוך המאגר שמופיע בכרטיסים של "חידות מתגרדות - סדרה 1" (פתיחת החידון ע"י לחיצה על הטקסט הכתום בשורה מעל). אפשר להקרין ברקע על המחשב את מפת העולם, ולהראות כל מדינה שעולה בחידון. או להשתמש בפוסטר מפת העולם המתגרדת, ולגרד כל מדינה שעולה בחידון!

פעילות מוצלחת שתהיה ואל תשכחו ליהנות :-)

댓글


| נהנים מהתכנים בבלוג?

הרשמו עכשיו לניוזלטר וקבלו מתנה: קובץ פעילויות קלילות לבית להדפסה שיגרמו להם לתרגל קריאה בכיף!

חיפוש לפי תגיות

פוסטים אחרונים

bottom of page