top of page

הבלוג

טיפים ורעיונות להורים

Quizlet ללמוד אנגלית זה קל

בסוף חופשת הפסח, הבן הגדול שלי הכריז: "נשארו לי רק שני מבחנים עד סוף השנה, במתמטיקה ובאנגלית".

"גם לי!" הכריזה הבת האמצעית.

יצא ששניהם משתתפים השנה בבחינות מיצ"ב: הוא ב-ח' והיא ב-ה'. שמחנו בשבילם שזה כל מה שנשאר עד סוף השנה.

האם מבחנים זה טוב או רע? התחושות שלי הן מעורבות...

מצד אחד זה כלי לא כזה מוצלח: מבחן זה עניין מלחיץ, והציון בסוף לא בהכרח משקף את רמת הידע של הנבחן. למשל, יש כמה וכמה קורסים שמחקתי מהמוח שלי לגמרי-לגמרי אחרי שעברתי בהם את המבחן. אבל הציון שלו מלווה אותי עד היום כ"הוכחה" שאני יודעת את החומר. הזוי... מצד שני, זו איזושהי אבן דרך שמכריחה את התלמיד (או את ההורים שלו) לעשות בדק בית ולראות האם הוא מכיר ומבין מספיק טוב את החומר הנלמד. אין באמת טעם ללמוד וללמוד בלי לבדוק מדי פעם האם משהו נקלט בפנים, נכון?

למסקנות של ממש לא אגיע כאן.

רק רציתי לנצל את ההזדמנות להכיר לכם כלי נחמד וחינמי שעוזר להתכונן להכתבות באנגלית:

אתר Quizlet.

וואטסאפ מפרגן על חידות מתגרדות

באתר אפשר להזין מלים שמעוניינים ללמוד, ולתרגל אותם במגוון משחקים. המשחקים הופכים את תהליך הלימוד ליותר מהנה ופחות מעיק. אפשר להזין קבוצת מלים משלכם או לחפש מתוך הסטים הקיימים באתר, ואפשר אפילו להוסיף תמונות. אני מצרפת כאן דוגמאות לכמה מן המשחקים שיש באתר. בשביל הדוגמאות הללו בחרתי סט שכבר היה קיים באתר בנושא "בגדים".


משחק התאמה

גוררים את המילה באנגלית לפירוש העברי (או להיפך). אם הזוג מתאים הוא יעלם המסך. כך ממשיכים עד שמסיימים את כל המילים בקבוצה.

משחק האסטרואידים

צריך להקליד את המילה הנכונה באנגלית לפני שהאסטרואיד יפגע בקרקע... אם מצליחים את הכל עוברים לשלב הבא וכך הלאה...

משחק לימוד

כלס זה המשחק הבסיסי שעוזר לזכור את הפירוש של המלים: פשוט בוחרים את המילה המתאימה מתוך כמה אופציות של תשובות, כמו במבחן אמריקאי.

אחרי שהבן שלי הוציא "מאה" בהכתבה באנגלית, ביקשתי ממנו לצלם סרטון הסבר קצר שיסביר את נכנסים ומשתמשים באתר. לשמחתי הרבה הוא אפילו הסכים! :-)

אז בגאווה גדולה, הנה הסרטון (רק 3 וחצי דקות, שווה לראות):

כמה הערות נוספות:

  • כשנכנסים לאתר בפעם הראשונה ייתכן שהוא יציע לכם מנוי בתשלום או תקופת ניסיון חינם. אל תתפתו, וחפשו את הכפתור שמוביל ל-“free quizlet”. באמת שזה מספיק.

  • לפני שאתם מזינים סט חדש לאתר שווה להשתמש באופציית החיפוש, יכול להיות שמישהו כבר עשה בשבילכם את העבודה. למשל אם נחפש באתר את המילה "מספרים" בעברית נקבל די הרבה סטים שאנשים כבר הזינו שאפשר להשתמש בהם. כנ"ל לגבי המילים "אוכל", "ימי השבוע", "בגדים" ועוד. חלק מהסטים ממש ושקעים ומכילים גם תמונות של הפריטים השונים, דבר שמקל על ההבנה.

ועוד דבר אחרון.

ללמוד לאנגלית אפשר וכדאי - לא רק רגע לפני הכתבה.

אפשר להשתמש בסטים שמוכנים באתר גם כדי לחזור על המלים גם במהלך החופש הגדול. זה עוזר לא לשכוח את מה שנלמד במהלך השנה. אם הילד/ה משועממים ומחפשים משהו לעשות, אפשר להציע להם להיכנס לאתר ולתרגל קצת, כעוד משחק שמעביר את הזמן. וכמובן, אתם גם מוזמנים להכיר את המשחקים לתרגול אנגלית שיש בחנות האתר שלנו.

פוסטים קשורים

הצג הכול

Comments


| נהנים מהתכנים בבלוג?

הרשמו עכשיו לניוזלטר וקבלו מתנה: קובץ פעילויות קלילות לבית להדפסה שיגרמו להם לתרגל קריאה בכיף!

חיפוש לפי תגיות

פוסטים אחרונים

bottom of page