top of page

הבלוג

טיפים ורעיונות להורים

האפליקציות שלוקחות בחשבון

לפני די הרבה זמן העליתי פוסט על אפליקציות ללימוד קריאה והחלטתי שהגיע הזמן להעלות פוסט המשך! והפעם - בנושא אפליקציות לתרגול חשבון.

זה לא סוד שהרבה ילדים אוהבים לשחק בסמראטפונים, אז למה לא להשתמש בזה? היתרון של האפליקציות הוא שזה מרגיש כמו משחק, זמין בכל רגע בסמאטרפון, וכמובן - הילדים מתחברים לזה.

ממה שאני ראיתי יש בגדול שני סוגים של אפליקציות חשבון: אפליקציות שהן משחק, שבהן אתם יכולים להגדיר את גיל השחקן והמשחק מתעדכן לרמת הקושי המתאימה. אין אפשרות לבחור באפליקציות הללו נושא ספציפי לתרגול אבל הן בהחלט עוזרות לשפר מיומנויות חשבון. מומלץ לשחק בהן כשמחפשים דרך טובה להעביר את הזמן: בנסיעה, בתור לרופא השיניים, או סתם בבית כשמשעמם.

לעומתן, יש אפליקציות לימודיות, שבהן אפשר לבחור ממש את הנושאים לתרגול. באפליקציות הללו אפשר להשתמש כתרגול נוסף לקראת מבחן, או כתרגול נוסף שנועד לחזק נושא מסוים שלא מובן עד הסוף.

לטובת העניין, ארגנתי לכם כאן רשימה של חמש אפליקציות שבעיני הן מוצלחות ושניתן לתרגל בעזרתן חשבון לילדים צעירים: מגיל גן ועד סוף היסודי.

מוכנים?

הנה, מתחילים:

 

הפיקסלונים:

אני אתחיל ואגיד שבעיני היא אפליקצית המשחק הכי מוצלחת. קיימת אפליקציה נפרדת לכל רמה: מגיל גן חובה ועד כיתה ה'.

במהלך המשחק הילדים מתבקשים להציל את הפיקסלונים: יצורים צבעוניים וחמודים שחייזר מרושע הפך אותם לתמונות מפוקסלות. העיצוב של המשחק צבעוני ומזמין, ויש שלבי משחק רבים ברמת קושי עולה. לאורך המשחק מקבלים מדליות ועולים בדירוג, וזה תורם לתחושה הכללית של כיף והתקדמות. הילדון שלי, שעדיין בטרום-חובה, שיחק בגרסה המיועדת לילדי הגן ונהנה ממנה מאד. כמו כן היא בעברית ומנוקדת במלואה, וגם ניתן לשמוע את ההוראות למי שעדיין לא קורא.

שימו לב: אחרי כמה שלבים ראשונים תתבקשו לשלם כדי להמשיך לשחק. התשלום הוא סמלי (כ-20 ₪) ושווה בעיני את התמורה. המשחק קיים גם בגרסה של אתר במחשב – לא ניסיתי.

 

מפלצות המספרים (Monster Numbers):

אפליקציית משחק חמודה, שמשלבת תרגול בחשבון עם סתם כיף טהור. הגיבור המרכזי (מין חיה שנראית כמו הכלאה בין שועל לחתול) עובר שלבים ובדרך אוסף מטבעות מוזהבים, מרכיב חללית ונלחם בגמדים מרושעים. האמת? לא ממש הבנתי את סיפור העלילה... אבל גם כאן עוברים שלבים ונהנים ממשחק צבעוני ומהיר.

יש שלבים שאין להם שום קשר לחשבון, וכל שניים-שלושה שלבים שכאלו, יש גם שלב שעוסק בתרגול חשבון, סדרות ועוד. ניתן להגדיר את גיל השחקן ואז רמת הקושי של המשחק מתעדכנת בהתאם. המשחק אינו בעברית, אבל ההוראות מלוות באנימציות שמקלות על ההבנה גם לילדים צעירים.

שימו לב: יש כאן הרבה שלבים שפתוחים ללא תשלום, אך בשלב מסוים תידרשו לשלם סכום סמלי כדי להמשיך למשחק המלא.

 

להאכיל את הפנדה:


הרעיון במשחק: אימצתם פנדה כחיית מחמד. צריך להאכיל אותה לפחות פעם ביום... את האוכל קונים בעזרת נקודות. ואת הנקודות מרוויחים על ידי פתרון נכון של תרגילי חשבון. הממשק של המשחק מאד אינטואיטיבי ואין צורך ביותר מדי הסברים. ואם לא תיכנסו כל יום להאכיל את הפנדה תקבלו התרעת תזכורת בטלפון...

המשחק קיים בשתי גרסאות: גרסת חיבור וחיסור, וגרסת כפל וחילוק. המשחק די חוזר על עצמו, ולכן הוא מתאים יותר לכמה דקות של תרגול יומי ולא מעבר. 

לולאות חשבון (Math Loops):

אפליקציה לימודית העוסקת ספציפית בתרגילי חיבור וחיסור במאונך, ברמות קושי שונות. ולכן מתאים לכיתות ג' ומעלה. מכיוון שלא נתקלתי כמעט במשחקים שעוסקים בנושא הזה מצאתי אותו ייחודי. במסך הראשי ניתן לבחור רמת קושי, ואז נפתח גיליון המכיל 12 תרגילים. כל תרגיל שנפתר בצורה נכונה חושף מאחוריו חלק של תמונה. אם תפתרו נכון את כל התרגילים בגיליון תיחשף התמונה כולה. מה שאהבתי באפליקציה הזו זה שיש דגש על כל השלבים בפתרון תרגיל בצורה מאונכת: ובפרט על "הלוואת עשיריה" בחיסור או "העברת עשיריה" בחיבור. הממשק צבעוני ואינטואיטיבי, כיף לתרגל. מומלץ כתרגול נוסף או כהכנה לקראת מבחן.

 

אלברט:

אפליקציה לימודית, בעיקר לכיתות ד'-ו'. באפליקציה ניתן למצוא חלוקה לפי נושאים שונים בחשבון: פעולות חשבון בסיסיות, שברים, אחוזים ועוד. תחת כל נושא ניתן למצוא שלבים ברמות קושי שונות. עם זאת, האפליקציה אינה משחק: ניתן לראות את כמות השלבים שבוצעו ואת אחוז ההצלחה הכולל ולא מעבר לכך. הממשק בעברית, ללא ניקוד. מומלץ כתרגול נוסף או כהכנה לקראת מבחן.


עד כאן חפרתי להפעם, מקווה שמצאתם תועלת בפוסט, ומכיוון שהפוסט נכתב ב"זמן קורונה", אני מאחלת לכולנו לשוב ללימודים הרגילים ולחיים הרגילים שלנו במהרה. ;-)

ואם אתם מחפשים עוד דרכים מקוריות לתרגל חשבון, אני מזמינה אתכם להיכנס לחנות האתר ולמצוא משחקי קופסה מקוריים לתרגול חשבון, ומשחקי "חפש את המטמון" להדפסה עם משימות בחשבון.

פוסטים קשורים

הצג הכול

1 commentaire


Invité
17 oct. 2023

צריך משהו שמתאים לגילאי 12+

אם יש אז אפשר לדעת בבקשה

J'aime

| נהנים מהתכנים בבלוג?

הרשמו עכשיו לניוזלטר וקבלו מתנה: קובץ פעילויות קלילות לבית להדפסה שיגרמו להם לתרגל קריאה בכיף!

חיפוש לפי תגיות

פוסטים אחרונים

bottom of page