top of page

הבלוג

טיפים ורעיונות להורים

האישה שבתמונה - סיפור על פרידה

שירי רבינוביץ' זיו היא סופרת ילדים, מטפלת ב-NLP ואמא לשלושה.

שתינו פתחנו את העסק שלנו בערך באותה תקופה, שתינו עוסקות ביצירת תוכן ומוצרים המיועדים לילדים, ושתינו גרות בקריות, ככה שיצא לנו להיתקל אחת בשנייה פה ושם, באירועים עסקיים וברשתות החברתיות. אבל - רק לאחרונה יצא לנו להיפגש פגישה אמיתית! כלומר לשיחה אחת-על-אחת, כדי להכיר באמת.


שירי היא אדם מסקרן. מי שעוקב אחרי עמוד הפייסבוק שלה יודע שיש לה מה להגיד על המון נושאים, והיא אומרת את מה שיש לה להגיד בצורה סופר יצירתית. וכשמשהו ממש (אבל ממש!) מעצבן אותה, היא אפילו מגדילה לעשות וכותבת על זה קטע בחרוזים. זה בדרך כלל משעשע. אני ממש נהנית לקרוא אותה. שירי כותבת גם הרבה סיפורים, והיא הוציאה שניים מהם כספרים: ספרה הראשון הוא "מָה יֵשׁ בַּבֶּטֶן שֶׁל אִמָּא שֶׁל עֵדֶן?", והספר השני שנולד ממש לאחרונה הוא: "הָאִשָּׁה שֶׁבַּתְּמוּנָה".


מאז אירועי ה-7 באוקטובר, כולנו בסוג של הלם. גם לאנשים כמוני, שאין להם אף קרוב משפחה או חבר קרוב שנהרג/נחטף/נפצע, מתכווץ קצת הלב בכל "הותר לפרסום" חדש... וכולנו מרגישים את השכול והמוות קרוב מתמיד.


בניגוד אליי, שירי מכירה את תחושת השכול מגיל צעיר יחסית. את מועד השקת ספרה החדש "האשה שבתמונה", היא תכננה לתאריך של יום השנה לפטירתה של אמה. השנה הוא יצא באמצע אוקטובר. תזמון קצת טראגי, יש לומר. אז ככה יצא, לשירי יש ספר חדש בנושא שמאד רלוונטי לימים הללו: ספר שמתווך לילדים את המוות וההתמודדות עימו.


חגיגה של השקת ספר חדש מרגישה פחות לעניין בימים הללו, וזו אחת מהסיבות שבחרתי לראיין את שירי: כדי שעוד הורים יוכלו להכיר את ספרי הילדים שלה, שניהם עוסקים בנושאים לא פשוטים, שהורים לפעמים מתקשים למצוא את המילים כדי לתווך אותם לילדים.


שירי רבינוביץ זיו

אז שירי, איך נהיית סופרת?

האימהות שלי הפגישה אותי עם מצבים לא צפויים, לא פעם ולא פעמיים. זה קרה לי בעבר, קורה לי היום, וסביר להניח שיקרה לי גם בעתיד... ומכיוון שכמו שאת יודעת, החיים לא מגיעים עם הוראות הפעלה או תמיכה טכנית או שירות לקוחות, אז כדי לפצח אותם הייתי חייבת להיעזר באינסטינקט החדש שנולד לי יחד עם הילדים - האינסטינקט האימהי.

 

כשביתי הבכורה, לבב, הייתה בערך בת שנתיים, נולד לנו ילד מספר 2: לביא. הייתי בבית עם שני הקטנטנים עד שהסתיימה לה חופשת הלידה, ואז חזרתי לעבודה. זה היה מעבר חד, והיה לי קשה עם זה. לכאורה החיים חזרו לשגרה, אבל אני המשכתי לכתוב למגירה כל מיני רעיונות שהיו לי. בעיקר הציק לי שלא מצאתי עבור הבת שלי סיפורים שאני שלמה איתם, ושנותנים איזשהו ערך מוסף. קראתי לה את כל הקלאסיקות שאני עצמי גדלתי עליהן, ולא הייתי מרוצה. אז החלטתי שאם אני לא מוצאת משהו מתאים, אני אכתוב כזה. והתיישבתי לכתוב בעצמי. ככה התחלתי לכתוב סיפורים לילדים. מקור ההשראה לסיפורים שלי הוא משפחתי הפרטית ומציאות חיינו. הסיפורים נועדו בראש ובראשונה לבת שלי, שכיום היא כבר בת עשר. שניים מהם כבר ראו אור ועוד היד נטויה.

 

הילדים גדלים, ואיתם גדלות גם השאלות. וכשהילדים גדלים, הם פוגשים את החיים. הם מתפתחים, וגם אני יחד איתם. הגיבורים של הספרים שלי הם לא אחרת מאשר שלושת ילדיי, לבב לביא ופלא, שבדרכם הילדותית, הקוסמית והנפלאה מביאים אותי כל פעם מחדש לעמוד אל מול אמת לא נעימה ולהנגיש אותה באופן רך ומכיל, שמאפשר לי לדבר איתם בגובה העיניים ויחד עם זאת לשמור על נפשם העדינה והרכה. כך הגעתי ליצור מוצרי תוכן המבוססים על שיח רגשי וזמן משפחה טהור ומזוקק. התכנים והמשחקים שאני יוצרת הם מתוך שאיפה פנימית לעזור להורים לייצר זמן משפחתי איכותי בעל תוכן חיובי ומעצים, ובכך לעודד תקשורת מקרבת ושיח רגשי מחזק בין הורים לילדים. אני מאמינה בכל ליבי ומאודי שמשחק הוא לא רק כלי של ילדים, הוא גם כלי העצמה להורות. בידינו, ההורים, הכוח להכין אותם להיות בוגרים אחראיים בעתיד.

 

במה עוסקים הספרים שלך?

ספר הילדים הראשון שלי, "מָה יֵשׁ בַּבֶּטֶן שֶׁל אִמָּא שֶׁל עֵדֶן?", נולד לאחר שחיפשתי דרך יצירתית וחווייתית לספר לבתי הבכורה על ההיריון שלי ולהכין אותה לקראת בואו של תינוק חדש לחיינו. הסיפור כתוב מעיניה הילדותיות של עדן הקטנה, ועוסק באופן שבו היא חווה את ההיריון של אמה ואת הגעתו של תינוק חדש למשפחה. בסיפור השתדלתי להתחבר להשקפת עולמם של ילדים, כדי לכבוש את לבם ולהעביר להם את המסר ששינויים, באשר הם, יכולים להיות חיוביים ומהנים. זה המסר שאני רציתי להעביר לבת שלי. זהו סיפור על שינוי ועל ההסתגלות אליו, בליווי חיזוקים מההורים. בחרתי בסיפור הזה כספר הביכורים שלי, מבין סיפורים רבים שכתבתי, כי ידעתי שמשפחות רבות יזדהו עם המסע הפרטי שלי, וימצאו קווי דמיון בין הסיפור לבין מה שקורה בכל בית ומשפחה בהתהוות.


הספר השני שהוצאתי לאחרונה, "הָאִשָּׁה שֶׁבַּתְּמוּנָה", עוסק בחוויה הרגשית של אדם שאיבד את מי שיקר לו. כולנו חווים במוקדם או במאוחר פרידה ממישהו אהוב: זה יכול להיות אדם שנפטר, חבר שעובר דירה למקום מרוחק, ואפילו פרידה מהיום שחלף ולא יחזור יותר. איך מתווכים זאת לילדים? הספר "הָאִשָּׁה שֶׁבַּתְּמוּנָה" נותן כלים להתמודדות עם האתגר הקשה הזה.


הספר מתווך ומסביר לילדים בצורה עדינה ורגישה את סוגיית המוות ואת היעלמותם של אנשים אהובים. הפוקוס בסיפור הוא על הזיכרונות שממשיכים ללוות, על הגעגוע ועל הלגיטימציה לבכות ולהיות עצובים. בספר משולבים כלים מעולם ה-NLP, והם מאפשרים לילד לקבל תשובות על שאלות קשות כל כך על המוות וההתמודדות עימו.
איך הספר החדש קשור לחיים שלך?

אִמי האהובה נפטרה כשהייתי רק בת 21. זה היה אירוע קשה שהשפיע עלי מאד ועיצב את אישיותי כאדם בוגר. תמיד חששתי מהרגע שבו אצטרך לשתף את ילדיי בכך שאין לי אמא. איך יהיה נכון לספר להם ומתי? עד כמה נכון לפרט ולהרחיב...? אלו שאלות שהעסיקו אותי רבות וגרמו לי לא פעם למתח וסערת רגשות.


הספר הזה נולד בתום מסע ארוך שעשיתי עם עצמי. לאורך המסע הזה הכנסתי לחיי גם את הכלים של עולם ה-NLP, וכיום אני מאסטר NLP ומנחה ילדים ומבוגרים ליצירת מציאות מיטבית וניהול העולם הרגשי. חשוב לי שתדעו: לילדים אין עדיין תבניות חשיבה ודפוסי התנהגות קבועים, ולכן הם בוחנים את הסביבה הקרובה שלהם במחשבה צלולה ובלי חשש. דרך התמודדות שלהם תלויה, בין השאר, באופן שבו אנחנו ההורים נבחר להעביר להם את הדברים. זו אחת הסיבות שבחרתי להוסיף לספר כלים ותובנות מעולם ה-NLP, וגם מדיטציה בסופו, שניתן להאזין לה ביחד.


איך רוכשים את הספרים?

הרכישה נעשית דרך האתר שלי (קישור מצורף)

שימו לב: לקוראי הבלוג של "מידעל'ה" יש הטבה מיוחדת: על כל רכישת ספר "הָאִשָּׁה שֶׁבַּתְּמוּנָה" תקבלו במתנה את הספר "מָה יֵשׁ בַּבֶּטֶן שֶׁל אִמָּא שֶׁל עֵדֶן?". כדי לקבל את זה יש לציין בהערות להזמנה: "מידעלה".


מדהים! ותודה רבה 😊

אני מזמינה אתכם להיכנס לאתר של שירי ולהתרשם מהתכנים שהיא משתפת שם ומהמוצרים המיוחדים שלה. אם תמשיכו לגלול עוד קצת תוכלו לקבל "טעימה" עם כמה עמודים מהספר החדש. ואם יש לכם שאלות או שאתם רוצים ליצור איתה קשר, ניתן לעשות זאת דרך הערוצים הללו:

 

עמוד האינסטגרם: https://www.instagram.com/rabinovichziv


האישה שבתמונה - עמודים 2-3

האישה שבתמונה - עמודים 20-21

האישה שבתמונה - עמודים 22-23

 

פוסטים קשורים

הצג הכול

Comments


| נהנים מהתכנים בבלוג?

הרשמו עכשיו לניוזלטר וקבלו מתנה: קובץ פעילויות קלילות לבית להדפסה שיגרמו להם לתרגל קריאה בכיף!

חיפוש לפי תגיות

פוסטים אחרונים

bottom of page